Část dnešních náctiletých strávila u počítače už své dětství. Hráli jsme hry, o kterých dnešní děti ani neví, že existují, Předháněli jsme se se sourozenci, kdo u toho bude sedět déle a kdo bude mít vyšší skóre. Když jsme starší, používáme počítač k mnoha různým věcem. Studenti si na něm mohou plnit domácí úkoly, připravují si prezentace či přednášky, upravují si potřebné materiály a chystají se na své závěrečné zkoušky ke studiu. Dále počítačem používáme ke komunikaci, k sehnání zaměstnání, dohledání potřebných informací či jen k zahnání nudy. Počítače se z potřebného prostoru o jedné místnosti dokázaly smrsknout do placek, které nám vlezou do tašky, které jsou na to přímo vyráběné a můžeme si jej případně přenést úplně všude, kde jej potřebujeme.

učení

Mnoho zaměstnání vzniklo jen díky tomu, že existují počítače a přístup k internetu. Naše doba se na to začíná hodně stavět. Mnoho z nás se s jinými dorozumívá skrz emaily, tudíž internet a počítač. Na počítači si můžeme procházet nejnovější zprávy, sociální sítě a jiné. Je to vcelku podivuhodné, jelikož dříve jsme počítače pomalu ani neznali, nebylo zvykem, že jej má každý doma a dnes si bez něj život více méně nedokážeme ani představit. Dělá nám každému doma společníka, ovšem nemá to jen samé výhody. Existují i závislosti na počítačových hrách či sociálních sítích, kterých se pak jen těžko zbavuje.

pc

Nic není tak jednoduché, jak se zdá. Mnoho mladých chlapců, které rodiče nechali dlouho u počítače, skončili závislí a dost možná se s tím doteď perou. Ve chvíli, kdy jste závislí, zajímá vás jen a pouze ta jedna daná činnost a nic jiného. Ostatní činnosti, ať už k životu potřebné, jdou stranou. Přestanou pravidelně jíst, dostatečně spát a podobně. Může to mít velký vliv na jejich zdraví, jak psychické, tak i fyzické. Přestanou chodit mezi lidi, skončí s jejich koníčky, sporty, nevylezou za kamarády. Všeho je potřeba jen s mírou, pak nám nic neškodí.