Proč levná autoškola rovná se špatná autoškola https://www.autoskolaholesovice.cz/otazky-a-odpovedi/? Když porovnáváte mezi sebou např. ceny potravin, a je ve stejné kategorii mezi nimi nějaká výrazně levnější, měli byste se mít na pozoru a pečlivě studovat složení, zemi původu, případně způsob pěstování, sklizně a skladování suroviny. Obvykle se tam totiž najde nějaký zádrhel, buď vysoký obsah pesticidů, nebo nekvalitní chemická hnojiva, příliš mnoho bílého cukru, náhradní syntetická sladidla atd.

nohy, vyčnívající z okénka auta

To samé byste měli očekávat i u autoškoly. Tu si dnes můžeme naštěstí vybrat a za socialismu to možné nebylo a lidé byli odkázáni na zpravidla jedinou místní dostupnou službu. Jestliže budete autoškoly porovnávat mezi sebou, můžete narazit na následující problémy:

Absence trenažéru – trenažér bezpodmínečně potřebujete k základní praktické výuce, pokud vám jej autoškola nenabízí, jděte jinam.

Neochotní a nepříjemní instruktoři – na některých recenzích bývalých klientů autoškol se můžete dočíst o varovných signálech, které se týkají vztahů instruktorů a žáků. Lidský přístup je to nejdůležitější ze všeho a žádný robot jej nedokáže nahradit. Pokud se k vám tito lidé chovají nevhodně, je to důvod k vašemu odchodu.

tachometr u auta

Nevhodné plánování jízd – počet jízd a jejich délka je stanovena zákonnou vyhláškou. Jedná se celkem o 28 jízd po 45 minutách (jako délka školní vyučovací hodiny). Vhodné je „odřídit“ dvě až tři vyučovací hodiny týdně a jakékoli jiné (extrémní) kompromisy nepřipadají v úvahu.

Zastaralý vozový park ve špatném technickém stavu – tohle hovoří za vše, takové autoškole se vyhýbejte obloukem. Možná, že vám vaši rodiče či další blízcí pamětníci připomenou, že za socialismu se v některých autoškolách doslova rozpadaly stařičké škodovky, a že jízda rozhodně nebyla v takovém autě bezpečná. Tehdy byl ale slabší provoz a jízdy se mohly odklánět na méně frekventované úseky, v současných silničních podmínkách několikanásobně hustšího provozu je však bezpečnost řidiče za volantem klíčová.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup