Internet je vymožeností dnešní doby, některé věci na něm a díky němu, přinášejí mnoho dobrého, ale jsou také věci, které přinášejí jen zlo, pomluvy, urážky, ponížení a zkázu. Internet přinesl možnost rychlého šíření informací, ale bohužel i dezinformací a poplašných zpráv, které nejsou pravdivé. Umožňuje nám rychle získat množství protichůdných informací o jedné a té samé věci.
pár na kávě komunikující přes internet
Jsou informace a užitné vlastnosti internetu, které nám usnadňují život, zrychlují komunikaci, zrychlují proces nákupu a prodeje, inspirace ke tvoření z jakéhokoli materiálu, dokonce nám umožňuje si ten materiál objednat a nechat doručit až domů, i ho přes internetovou platební bránu zaplatit. To je přeci úžasná věc. Lidem, kteří mají problém s pohybem, umožňuje obstarat si nákupy, úklid v domácnosti i přepravu k lékaři, nebo kamkoli jinam. Mnohým umožňuje obživu prostřednictvím e-shopů a podobně. Jak už to tak bývá, i internet je dvousečnou zbraní.
Jeho temnou stránkou je, že máme pocit, jako by nás spojoval s celým světem, ale on nás od skutečného světa a života odděluje. Dělá z nás zombie, koukající každý do své krabičky, nemluvíme spolu tolik, raději si posíláme zprávy plné emotikonů a smajlíků, které mají vyjádřit naši náladu, pocity a podobně. Následkem toho své emoce uzavíráme uvnitř sebe a potom hledáme na internetu pomocné skupiny, kde se chceme znovu naučit vyjadřovat své emoce i ve skutečném životě a ne jen jako nějaký obrázek.
žena koukající do laptopu
Zkusme tedy alespoň na jeden den vypnout internetové připojení a zjistíme, že máme mnohem více času, než jsme si myslely, že chodíme a máme klapky na očích vůči přírodě a okolí. Možná k tomuto zjištění nedojdeme za jeden den bez internetu, ale co bez něho být týden, nebo například měsíc? To už by nás naši přátelé na sociálních sítích považovali za mrtvé, pokud by nás nepotkali někde v reálném světě.

5/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup