Nejlevnější půjčovna dodávek Brno vám dokáže zajistit vůz pro jakékoli účely, zejména pro převážení nákladu v rámci stěhování, nákupů či stavebních prací. V dnešní době je to velmi žádaná služba, která umožňuje rychlé stěhování svépomocí a tím pádem ušetření financí za stěhovací firmu. Pořizovat si ojetou dodávku z autobazaru kvůli příležitostným akcím nemá význam, zkrátka se to ekonomicky vůbec nevyplatí.

přepravní dodávka

Na co při pronájmu dodávky nezapomenout

Prohlídka vozidla – kromě přečtení a porozumění smluvním podmínkám je tím nejdůležitějším krokem prohlídka vozu. Doporučujeme ji provést ještě s někým (více očí více vidí a méně přehlédnou) a vše si pečlivě zdokumentovat fotoaparátem s vyšším rozlišením. Zásadní je nepřehlížet hlavně vnitřek kabiny a nákladového prostoru (škrábance, vrypy apod.), zkontrolovat podvozek včetně ráfků a pneumatik, vnější karosérii (promáčkliny, deformace, atd.) V tomto směru je samozřejmě důležitá vzájemná důvěra obou stran.

Důkladné zabalení nákladu – ve vlastním zájmu si veškerý náklad důkladně zabezpečte, a to nejen proto, aby se při transportu nepoškodil, ale aby se neponičil i interiér vozu. Dnes se prodává bublinková a zajišťovací tenká fólie v širokých rolích, je velmi levná a vyplatí se s ní příliš nešetřit. Je lepší, než kartonové obaly. Pro fixaci těžších předmětů může posloužit zbytkový molitan, který rovněž pořídíte velmi levně. Nezapomínejte také na upevnění nákladu fixačními popruhy, některé autopůjčovny je mívají jako součást vybavení.

kluk s dodávkou

Pojištění – všechna vozidla jsou pojištěna povinným ručením a obvykle i havarijním pojištěním, a tak jestliže dojde k dopravní nehodě ne vaší vinou, škoda jde na vrub viníkovi nehody. Zaviníte-li ovšem nehodu vy, budete nuceni hradit u některých pronájmů vozů spoluúčast. Některé půjčovny však spoluúčast na nehodě nevyžadují a navíc mají vozy pojištěné proti krádeži. Vyplatí se tedy předem zjistit přesné podmínky, zvláště pro takovéto nepříjemné případy.