Ještě stále u nás doznívá názor, že zdravé a vyvážené jídlo nemůže být dobré nebo po něm máte za půl hodiny opět hlad. Což je samozřejmě nesmysl! Jak by tedy vlastně měla vypadat ideální snídaně? Měla by být bohatá na vitamíny minerály, sacharidy a bílkoviny, přičemž by měla tvořit přibližně 20% denního energetického příjmu. Větší snídaně tělu rozhodně neuškodí, po nočním hladovění je tělo v kalorickém deficitu a potřebuje opět začít fungovat a právě na správné fungování potřebuje přísun kvalitních živin.

bohatá snídaně

Schované cukry, kterým je potřeba se vyhýbat…

Instantní ovesná kaše nebo kupované cereálie sice mohou na první pohled vypadat jako zdravá a vyvážená snídaně, ale zdání může klamat. Instantní produkty nebo cereálie mají tak sladkou chuť právě díky přidanému cukru. Vyšetřete si ráno pár minut navíc a připravte si ovesnou kaši z vloček a čerstvého mléka. Dochutit jí stačí sirupem, čerstvým ovocem a lískovými oříšky https://www.nakliceno.cz/liskove-orechy/ a lahodná snídaně je na stole. Podobný princip funguje i u džusů a ovocných šťáv. Chcete pro tělo po ránu udělat něco přínosného? Potom si raději ovocný džus připravte z čerstvého ovoce.

Recepty, které si zamilujete…

Už jsme si říkali, že se dá snídat i zdravě, ale pojďme se podívat na několik zajímavých receptů, které jsou zdravé, rychlé a proklatě dobré.

  • Ovesná kaše s ovocem a ořechy

ovesná kaše

Jednoduchá, zdravá a levná snídaně, kterou máte připravenou za pár minut. Zvláště v zimním období oceníte, když se tělo po ránu zahřeje čerstvě připravenou ovesnou kaší. Ovesné vločky stačí povařit společně s mlékem do zhoustnutí a podávat s čerstvým nebo sušeným ovocem, ořechy, semínky nebo zakápnuté sirupem.

  • Míchaná vajíčka se zeleninou a celozrnným pečivem

Milujete slané snídaně hotové za pár minut? Proč nevyzkoušet klasiku v podobě míchaných vajíček? Jsou hotová raz dva, stačí je doplnit čerstvou zeleninou a celozrnným nebo žitným pečivem a máte hotovo!