Pokud chcete svá dítka donutit se alespoň trochu hýbat a nesedět pořád u počítače, budete potřebovat vhodné lákadlo, které by je dokázalo zaujmout.

I skákáním sedá zhubnout

Obezita vládne světem, a i v našich zeměpisných šířkách zapustila své kořeny docela hluboko. Dokonce ještě hlouběji, než jsme si často ochotni přiznat. A to není dobře, jelikož obezita může být i zdraví nebezpečná a rozhodně škodí. A to nejen dospělým, ale stále častěji i dětem. Ty tloustnou hlavně kvůli nedostatku pohybu. Ve škole už je jen jedna hodina tělocviku týdně, což rozhodně nestačí a ve svém volném čase toho příliš obvykle nenasportují. Na vině jsou samozřejmě moderní technologie, které nenutí mládež, jakkoliv se hýbat, ale spíše je upoutávají k obrazovkám monitorů, mobilních telefonů a televizí.

Dítě na trampolíně

Hlavně menší děti jsou k tomuto způsobu života velice náchylné. Můžete to z nich ale vykořenit, chce to jen naučit je alespoň trochu se hýbat. To samozřejmě není jednoduché, jelikož konkurovat herním konzolím a počítačům je složité, ovšem ne nemožné. Můžete je naučit hýbat se zábavným způsobem, třeba skákáním na trampolíně.

Trampolína na pláži

Trampolíny Goodjump nejsou jen hračkou pro malé děti, ale regulérním cvičebním nástrojem, jehož používání má prokazatelné výsledky. Skákáním tak může člověk nejen zhubnout, ale zároveň si posílit svalstvo na nohou a trupu. Musíte se to ale dělat pravidelně. Výhodou je, že se jedná o poměrně návykovou záležitost, která by se měla líbit i vaším potomkům. Konec konců, trampolíny jsou dnes standardní součástí valné části dětských hřišť, i když ty v poslední době zejí prázdnotou.

Bezpečnost především

I když se jedná o poměrně bezpečný koníček, vždy se může něco nepodařit. Během skákání je tak potřeba dávat neustále pozor, abyste doskočili na správné místo. Ne vždy to ale může vyjít. Ani pak však nemusí jít o nic zlého, stačí mít jen na konstrukci všechny ochranné prvky, které tam být mají. U dražších verzí jsou dodávány automaticky i s konstrukcí, u levnějších modelů je potřeba je následně ještě dokoupit. Nejsou ale příliš drahé, maximálně pár stovek korun.