Získat záznam v registru, to člověku nedá žádnou práci. Ovšem zbavit se takového zápisu, to není snadná věc. Ve vašem bankovním či nebankovním registru bude nepříjemně dlouho prodlévat, a to dokonce až několik let. A to nejhorší na něm je to, že vám bude komplikovat každou vaši žádost o půjčku. Tedy, abychom byli přesní, se záznamem v registru vám žádný klasický bankovní dům nepůjčí ani korunu.

hromádka jednodolarovek

Pokud jde o banky, tak nezáleží na ničem jiném – pro přidělení úvěru je rozhodující, aby byly vaše registry naprosto čisté. Jakmile v nich máte libovolný záznam, tak můžete na půjčku zapomenout. A nikomu nevysvětlíte, že se jedná o bezvýznamnou banalitu.

To s nebankovními společnostmi je to naštěstí jiné. Tam se o váš záznam v registru budou rovněž zajímat, a to i v případě, kdy budete žádat o hypotéku bez registru, ovšem záleží na jeho konkrétní podobě. Nebankovní společnosti moc dobře vědí, že výpovědní hodnota takového zápisu může být různá, a jen málokdy se stane, že by měl opravdový vliv na to, zda budete svou půjčku schopni splácet.

Vždyť zápisy, které hovoří jen o opožděné platbě za telefon anebo za energie dokonale ilustrují absurditu jednání, kdy kvůli podobné banalitě nedosáhnete v bance na úvěr.

Proto je skvělé, že k podobným banálním zápisům přistupují nebankovní společnosti jinak. Sice si vaše registry také prověří, ovšem když vyjde najevo, že je váš zápis zanedbatelný, anebo klidně i významnější, tak se vám nestane nic horšího než to, že získáte vyšší úrokovou míru. Jak je tedy vidět, tak zde můžete půjčku získat, a to, jak moc bude výhodná, si musíte rozmyslet vy sami.
sloupečky peněz s rostlinkami

Nicméně i na půjčku s vysokým úrokem lze chytře vyzrát – třeba tím, že ji budete po vymazání zápisu z registru refinancovat, a to na libovolném místě, ať už v bance či v nebankovní společnosti. Každopádně je důležité, že hypotékou bez registru vyřešíte svou naléhavou finanční situaci.