Techniky je všude kolem nás spousta. Obklopuje nás na každém kroku v každé chvíli. A spoustu věcí už bez ní snad ani nedokážeme udělat.
Než se ráno stihnu dost prospat, už mě ta hrozná technika budí. Ta, co se jí říká radiobudík. Vyvádí a nedá pokoj, dokud nevylezu z postele a nezapnu varnou konvici. Což je taky technika. Díky které si mohu dát kafe, než jdu z domu.
obrázky různé techniky
Do garáže, kde na mě čeká auto. Taky technika. Navíc plná techniky.
Jedu do práce a abych neusnula, hraje mi tu autorádio. Ale jen tak hlasitě, abych slyšela telefon. Bez kterého se taky neobejdu, protože jsou lidi, se kterými se nemůžu bavit osobně, a taky ti, se kterými se osobně bavit nechci.
V práci na mě čeká počítač. Technika, která je známá tím, že lidem šetří čas a přitom je o čas taky obírá.
Práce mi začne, když se ozve zvonek. A se stejným signálem i končí. Nebýt toho, musela bych se řídit podle hodinek, tedy taky techniky.
Potom musím jít nakoupit, aby bylo doma něco k jídlu. Aplikace mě vede k regálům se zlevněnými věcmi. A potom k pokladně, kterou tvoří pohyblivý pás a jakási čtečka, která u každého zboží zapípá. I to je technika.
Pak je třeba někdy použít techniku jako mixér, toustovač, elektrická plotna, mikrovlnka nebo obyčejná trouba, díky kterým se dá snáz připravit něco k obědu.
Po obědě si přichází na své myčka na nádobí. A někdy i pračka, protože určitě víte, jak se děti dokážou ušpinit. Při jídle i něčem jiném.
V létě je doma nejlíp s ventilátorem nebo klimatizací, v zimě s teplovzdušným ventilátorem nebo akumulačními kamínky u televizní obrazovky. A to všechno je technika.
technika na koncertu
Pak je třeba pustit dětem z magnetofonu pohádku na dobrou noc. Z magnetofonu proto, že je ta technika na čtení přece jenom lepší než já. A neusne uprostřed četby jako já.
A pak hurá do hajan. Abych se trochu vyspala, než mě zase vzbudí budík. Nejneoblíbenější kus techniky, jaký si jen lze zrána u postele představit.
Zejména když si tam s sebou vezmu třeba i nejvýkonnějšího z mých milenců, který si nedá pokoj klidně až do rána. Protože už i chlapy dokáže nahradit technika. Nějaký ten milenec doslova na baterky.
Technika je tu prostě všude. A vážně nevím, jak by se bez ní dalo žít.