Tak takový návrh padne skoro v každé rodině. Ti, kteří už psíka měli v podstatě řeší jen to, zda stejnou rasu, nebo naopak něco zcela jiného. Tito lidé již vědí, co je to zas starání a kolik to přibližně stojí. Tyto lidi už skoro nic nepřekvapí a nezaskočí.  

Ovšem takoví, kteří pejska nikdy neměli, by to měli řádně uvážit. Dobré by také bylo, navštívit někoho, kdo psa má a ví tedy o čem bude řeč. Je nutné si uvědomit, že někteří pejsci vyžadují společnost a jsou-li sami, vyvádějí. Vyjí a štěkají, což je naprosto vynikající věc zejména v paneláku, kde má někdo malé děti, které chtějí spát.  

štěně křížence

Pejsci mají hlad, a potřebují lékaře. Tomu se nevyhnete. Můžete se vyhnout pravidelnému venčení tím, že psíkovi koupíte domácí záchod. Ale pes, který se vůbec nedostane ven je chudák. Lékaři se nevyhnete, neb je u nás povinné očkování, a to stojí peníze. Nu a může se stát, že psík onemocní a vy nebudete mít na léčení.  

Psí žrádlo také není jedno z nejlevnějších, toto je třeba také vzít v potaz. Pokud si pořídíte bernardýna velikosti střední almary, vězte, že se lehce může stát, že vás pošle žebrem.  

bílý shepherd

Také je třeba uvážit rasu. Na hlídání zahrady a domu asi nebude vhodný krysařík, ale třeba německý ovčák. A do bytu v paneláku si zase není vhodné pořídit Novofundlanďana, nebo vlkodava. 

Tohle všechno si třeba napište na papír a berte si bod po bodu. Nelžete sami sobě, ptejte se skutečně zda na to máte. Jak čas, tak i peníze. Pokud si budete něco jen tak nalhávat, nebo nad tím mávnete rukou, doplatíte na to vy sami, ale nejvíce právě ten psík.  

Nu, to byl stručný nástin, jak si rozmyslet nákup psíka a nyní ještě třeba odpovědět na otázku položenou v perexu článku. Všichni se asi domníváte, že je to naprosto jednoduché a správná odpověď je pes. Jenže to je špatně. Otázka nezní kdo, ale co. A ta správná odpověď je postel. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup