Naproti historkám, které můžete znát od svých prarodičů o tom, jak bylo za jejich mládí běžné si vzít svou lásku po krátkodobé známosti a teprve potom si společně budovat domov, dnes je vše naopak. Protože svatba už není „nutné zlo“ a vývoj dnešních partnerských vztahů je jiný, bývá zvykem si po určité „zkušební době“ s partnerem založit společnou domácnost. Díky tomu můžete zjistit, zda se vám spolu bude nejen dobře randit, ale i žít. Zda si rozumíte i v praktických ohledech, zda vám spolu bude dobře i přesto, že začnete řešit záležitosti týkající se soužití (např. finance, jídlo, denní návyky toho druhého, nutné rituály, domácí práce apod.) a zda je tento vztah určen k zániku či má před sebou krásnou budoucnost. Po určité době tzv. žití na hromádce je obvyklé, pokud vše klape, jak má, že muž požádá svou partnerku, aby se stala jeho ženou – a dál už to nejspíš nemusíme vysvětlovat.
dům na hraně
Každý známe případy, kdy spolu partneři začnou bydlet po několika týdenní známosti. Stejně tak jako případy, kdy mají oba oddělené domácnosti i po 10 letech vztahu. Kdy je tedy ten správný čas?
· Když začnete trávit více času v domácnosti svého partnera (nebo on v té vaší), než u sebe doma.
· Když máte navzájem u sebe věci denní potřeby, které neustále musíte přesouvat sem tam, nebo je tam dokonce necháváte, abyste měli i jeden u druhého určité pohodlí a vlastní prostor.
· Když jste schopni být spolu v jednom bytě (nebo v jedné místnosti) a přitom si každý trávit čas po svém. Např. si jeden z vás čte knihu a druhý se dívá na film. Nebo cokoli jiného. Zkrátka jste spolu a to neznamená, že musíte neustále dělat všechno společně. Jsou i okamžiky, kdy vám stačí pouhá přítomnost toho druhého k maximálnímu štěstí.
příjemný domov
· Když se vaše finance začínají pozvolna slučovat dohromady a přestáváte mít přehled, kdo co za koho platil a kolik kdo do druhého investoval. Berete investice do svého partnera jako něco, co je přirozené – samozřejmě, pokud je to stále v nějakých mezích.
· Když se vám přestane chtít toho druhého opouštět v určitých situacích, např. na noc, a máte přirozený pocit, že být spolu je správné než být každý sám.
· Když si otevřeně povídáte o tom, jak byste spolu chtěli žít, za předpokladu, že tento krok chcete podniknout oba dva a nikdo nikoho nepřemlouvá k sestěhování.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup