I kdybyste nestihli dovolenou v letních prázdninových měsících, nezoufejte, Mallorca vás přivítá s otevřenou náručí v jakémkoliv jiném měsíci. A protože je tam počasí celoročně překrásné, můžete vyrazit i v zimě.
Ostrovů kolem Španělska je nespočet, ovšem Mallorca je největším z nich, jeho rozloha je neuvěřitelných 3 648 kilometrů čtverečních. Na délku sčítá na 110 kilometrů, a široký je 60 až 90 kilometrů. Leží v západní části Středozemního moře a je jeho pravou chloubou.
čluny na pobřeží
Hlavním, a zároveň největším městem na Mallorce je Palma de Mallorca. A protože Mallorcu v minulosti obývali Římané a Maurové, dochovalo se zde mnoho stavebních památek, které připomínají působení těchto různých kultur. Jedním z nich je gotická katedrála Le Seu (katedrála Světla), která je dominantou hlavního města. Nezapomeňte ji navštívit, ale připravte se na to, že vám souhra barev uvnitř stavby vezme dech. Odtud se jděte projít na náměstí Plaza Mayor, což je centrem veškerého dění města. Nejen že se tu pořádají trhy, kde si budete moci vybírat ze záplavy tradičních pochutin, navíc si zde můžete vybrat skvělé místo na posezení u výtečné kávy.
mallorca ostrov
Turistická letoviska jsou po celé Mallorce vybudována velice moderně. Krásné hotely se pyšní překrásným komfortním vybavením a příjemnou atmosférou, což je velkým lákadlem i pro náročné turisty. Také rodiny s dětmi si přijdou na své, neboť hotely nabízejí různé služby v podobě dětských klubů, ve kterých si děti vyhrají a zažijí plno legrace.
Pláže oslní opravdu každého. Jemný bílý písek a pozvolný vstup do azurového moře láká k osvěžujícímu koupání v teplé vodě s jemnými vlnami.
Mallorca je jako celek překrásná celá, proto je častým cílem turistů, každoročně Mallorcu navštíví až na 12 milionu lidí. Nejen cestovní ruch je však hlavním zdrojem místních obyvatel. Ti se totiž také zabývají zemědělstvím a pěstováním vína, ze kterého dovedou vyrobit lahodný mok.
skalnaté pobřeží
Vyrazte na Mallorcu, nebudete litovat. Zažijete nevšední dny s nevšedními zážitky, při nichž zapomenete na starosti všedních dní. Zažijete zde legraci, adrenalin a skvělou zábavu. Mallorca je tou nejlepší volbou pro vaši dovolenou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup