Koberec se musí pravidelně čistit, toho si http://www.cistoustopou.cz/pesky/clanek/zacnete-s-pravidelnou-chuzi-nejlepe-uz-v-pondeli-562 byli vědomi i lidé v době renesance, kteří kusové běhouny máčeli ve stojatých a tekoucích vodách říčních toků a jezer. Jistě si dokážete vybavit typické pražské pavlače, kde se pravidelně koberce vyklepávaly rákoskou, a občas se také čistily s kbelíkem plným vody. Dnes nemusíme nic takového podnikat, máme k dispozici mnohem výkonnější strojní čištění.
Kdy si objednat hloubkové čištění
Pro koberce z umělého vlákna – většina podlahových krytin tohoto typu se vyrábí ze syntetických materiálů a ty jsou také vhodné k tlakovému čištění vodním roztokem s čisticím přípravkem. V podstatě neexistuje koberec, který by nebylo možné vyčistit.
A co přírodní materiál? – na přírodní materiál s krátkým i dlouhým vlasem, vyrobený z bavlny, hedvábí nebo vlny, případně kožešiny existuje jiný postup, ten je mnohem šetrnější k povrchu vláken nebo jejich podloží, nezpůsobuje jejich lámání a změnu rozměru (srážení). Používá se pouze pěnový roztok a pro každý typ přírodního materiálu existuje i jiné čistidlo.
Výskyt skvrn – domníváte se, že ani stroj si neporadí se skvrnami od jídla, zvratků, zvířecích výkalů, nebo třeba červeného vína, kávy, žvýkaček nebo oleje? Pak se mýlíte. Pro takové případy lze objednat i mimořádné čištění mimo pravidelnou proceduru čištění koberců Praha v průběhu roku.
Pravidelné procedury – ty bychom neměli zanedbávat vzhledem k tomu, že se na podlaze neustále usazují nečistoty, které ani ten nejlepší vysavač neodstraní. Většina prachových částic a odumřelých kožních šupinek a vlasů obsahuje i tuk a ten velmi rychle k vláknům přilne a tlaková síla běžného vysavače si s ním neporadí. Musí se proto provést občas aplikace zmiňované pěny nebo mokré čištění. Doporučuje se pravidelnou proceduru objednávat jednou ročně, někdy i dvakrát za rok, v závislosti na vytíženosti a znečištění koberce.