Pokud využijeme tohoto pomocníka ve filtračním procesu svého bazénu, tak rozhodně neprohloupíme. Jedná se o takovou lidsky řečeno přírodní dezinfekci. Jeho jedinečnost spočívá v tom, že má prostorové uspořádání atomů, které vytváří kanálky a dutiny různých rozměrů. Pravděpodobně zde ve svých pórech zadržuje ionty sodíku a chloru. Ty jsou samozřejmě schopní ve vodném prostředí na sebe přitáhnout další ionty. To přesně potřebujeme ve filtrační jednotce, abychom měli skutečně kvalitní vodu a bezproblémové koupání.

zeolit

Bez větších problémů si poradí na straně obsaženého chloru s cesiem, amoniem, draslíkem, vápníkem a hořčíkem. Co se týče obsaženého sodíku, tak se nemusíme obávat dusitanů a dusičnanů. To je právě to, co z něho dělá zmíněnou dezinfekci. Jeho kanálky tak bez problémů mohou zachytit látky tuhého, kapalného a plynného skupenství. Tudíž se poměrně dost využívá právě v iontově-výměnných procesech. Tím je jeho používání poměrně dost rozšířené nejen pro bazénovou filtraci, ale také pro jiné účely.

Bazén – zde se používá úplně stejně jako křemenný písek, kdy ho musíme propláchnout vodou a to uděláme i při prvním nasypání zeolitové náplně do filtrace. Tím se odstraní jemný prach, který se nachází mezi zrny. Pokud budeme chtít provést regeneraci zeolitu, tak budeme potřebovat 10% roztoku chloridu sodného a dále budeme postupovat podle návodu. Zapomeňme na to, že bychom si mohli třeba nasbírat jen tak nějaké oblázky na pláži, ty nám rozhodně ve filtraci vody nijak nepomohou, ale máme dostatek možností navštívit https://eshop.techneco.eu/Zeolit a zde si vybrat hrubost zázraku.

Zahradní jezírko – tento filtrační materiál je skvělý vysypat na dno jezírka. Zde nám prokáže velkou službu nejen ve vzhledu, ale také umožní lepší čištění, dále pak vodu zbaví těžkých kovů a jiných nežádoucích látek.

Akvárium – díky své pórovitosti má daleko větší čistící plochu, než samotný písek. Pokud ho použijeme, tak nepotřebujeme pořizovat příliš drahou filtrační techniku. Také si lze objednat nejen drobné krystalky, ale i větší rozměry, které budou vhodné i jako dekorace.

akvárko

Květináče – naše rostlinky nám poděkují svým vzhledem, když ho přidáme do substrátu.
Dá se říci, že jeho využití je široké a pro nás prospěšné, proč tudíž neinvestovat do jeho pořízení a tím si zajistit skutečně kvalitní podmínky pro naše koupání, chov rybiček nebo pěstování květin, případně ho využít i při jiných možnostech.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup